Czy warto mieć stronę internetową?

Comments · 47 Views

Internet stał się częścią naszej rzeczywistości. Wyszukując konkretne strony czy hasła z całą stanowczością stwierdzimy, że nie ma rzeczy, której w Internecie znaleźć nie można. Czy mimo to warto mieć w nim swoją stronę a przynajmniej wizytówkę sieci? Dlaczego warto i

Od czego zacząć?

Określ co ma być celem i jaką rolę chcesz aby spełniała. Od tego jaki on będzie zależy rodzaj strony jaki wybierzesz. Pomijając duże serwisy i portale, do najpopularniejszych należą:

- Landing page - niewielkie, posiadające jedną stronę z niewielką ilością treści i jasnym celem. Zwykle nie mają menu. Służą do zbierania kontaktów oraz skupiają ruch dotyczący jakiejś akcji.

- One-pagery – zwykle dość długa strona z dużą ilością teksu, wyglądająca jak jedna rozciągnięta strona internetowa. Najważniejsze treści są umieszczone zawsze na górze. Posiadają menu, które odsyła do kolejnych nagłówków sekcji. Chociaż wydają się proste, to są bardzo wymagając i wymagają specyficznego podejścia. Jeśli potrzebujesz zwykłej wizytówki swojej firmy to proste ich wersje są dobrym rozwiązaniem.

- Klasyczne strony internetowe - takie widzimy najczęściej i są traktowane jako standard w sieci. Posiadają stronę główną, podstrony z ofertą, aktualnościami i kontaktem. Ponadto użytkownicy znają ich strukturę bardzo dokładnie i intuicyjnie się po niej poruszają. Pozwalają na rozbudowanie, umieszczenie większej ilości informacji, poszerzanie oferty czy prowadzenie bloga. Będziesz również potrzebował serwera, na którym stronę postawisz oraz szablonu, na którym zostanie zbudowana.

Czego będą szukać twoi odbiorcy?

Określ odbiorców i zbuduj stronę pod ich oczekiwania. To do nich chcesz dotrzeć więc potrzebny będzie profil odbiorcy aby móc personalnie dopasować stronę do ich oczekiwań – tak od strony wizualnej jak i wyboru informacji, którymi będą zainteresowani. Zastanów się czego oczekuje twój klient – w zależności od branży będą to zupełnie inne potrzeby czy oczekiwania. Przemyśl jak chcesz ułożyć stronę, co powinno znaleźć się w menu, jakie informacje chcesz im przekazać i jakie usługi zaproponować. Ponadto zdecyduj jakie grafiki przyciągną twoich klientów. Zdjęcia o dobrej jakości będą przedstawiały twój zakład, firmę itd. Możesz również wybrać te darmowe zdjęcia dostępne w Internecie jeśli nie dysponujesz odpowiednimi. Ważne aby wywoływały właściwe skojarzenia, nie były sztuczne i naciągane, wyglądały naturalnie i trafiały w punkt. Idealna szerokość zdjęć nie powinna przekraczać 1200-1400 pikseli.

Wszystko rozpisz, pogrupuj i zostaw na dwa dni, po których świeżym okiem użytkownika zobaczysz jak ten układ podoba się tobie i jak może przypaść do gustu klientom. Nanieść poprawki, wybierz słowa kluczowe, uporządkuj właściwie i działaj. Możesz poprosić bliskich o ocenę – oni będą widzieli ją po raz pierwszy więc mogą mieć trafne sugestie i spostrzeżenia.

Mając to wszystko możesz zabierać się za samodzielne tworzenie strony internetowej. Jeśli nie masz pojęcia o tym jak się za to zabrać to zdecydowanie polecam wynajęcie firmy do zadań specjalnych, których obsługą zajmie się np. agencja interaktywna, która oprócz właściwego stworzenia strony jest w stanie zająć się jej skutecznym pozycjonowaniem i marketingiem. Wystarczy wpisać strony internetowe oferta a firm nie brakuje aby ci pomóc.

Co daje posiadanie strony internetowej?

Więcej niż jesteś sobie w stanie na samym początku wyobrazić. Poza jej stworzeniem istotne jest jej pozycjonowanie, reklama w sieci i mediach społecznościowych. Całość, czyli dobra strona i właściwe zabiegi marketingowe, przynoszą wiele korzyści twojej firmie.

Budują świadomość marki, jej rozpoznawalność, firma zaczyna „być w obiegu”, ludzie zaczynają ją kojarzyć, mówić o niej, poszukiwać. Budujesz i zwiększasz zaufanie do swojej firmy . Zwiększając zasięg swoich potencjalnych klientów rozwijasz swój biznes i docierasz poza lokalny rynek. Kiedy twoja strona jest pozycjonowana to dodatkowo poznajesz preferencje klientów obecnych i przyszłych, jesteś w stanie odpowiadać na ich potrzeby i możesz zmienić kierunek rozwoju zgodny z trendami oraz przewidujesz nadchodzące zmiany jeszcze zanim okażą się faktem i masz możliwość wcześniejszej reakcji nim nastąpią. Ponadto pozwalasz się z łatwością odnaleźć swoim klientom. Na dużą uwagę zasługuje również reklama w social mediach, dzięki której dodatkowo jesteś z nimi w codziennym kontakcie, a to już przywiązuje ich do ciebie i wpływa na coraz większe obroty firmy i poprawę finansową.

Jeśli chcesz założyć swoją stronę internetową a brak ci czasu lub umiejętności w tym zakresie i dodatkowo wolisz profesjonalnie wykonaną usługę na najwyższym poziomie to zachęcamy do kontaktu.

Comments
Kamil Kacper 5 months ago

Ciekawy artykuł :)